Centrumledningen

FASTIGHETSÄGAREN

Köpcentrumet ägs av IKEA Centres och de som arbetar i centrumledningen är anställda av fastighetsägaren. IKEA Centres är IKEA koncernens globala köpcentrum företag. Tillsammans med IKEA-varuhus och dess hyresgäster skapar de inspirerande och familjevänligt mötesplatser för många människor. IKEA Centres äger, förvaltar, utvecklar och bygger shoppingcenter tillsammans med IKEA i Europa, Ryssland, Kina och Norden. Du kan läsa mer om IKEA Centres på hemsida retailcentres.se.

Centrumledning

Mia Eskilsson
Centrumchef
Epost:mia.eskilsson@ikea.com

Lars Karlsson
Teknisk Förvaltare
Epost:lars.karlsson1@ikea.com

Ida Widebro
Marknadschef
Epost:ida.widebro@ikea.com

Dominique Cazenave

Hyresgästrelations chef
Epost:Dominique.cazenave@ikea.com

Jessica Jonsson
Marknadsassistet
Epost:jessica.jonsson1@ikea.com

Peter Jakobsson
Drifttekniker
Epost:peter.jakobsson@ikea.com

Peter Palmqvist
Drifttekniker
Epost:peter.palmqvist@ikea.com