Centrumledningen

Fastighetsägaren


Köpcentrumet ägs av IKEA Centres och vi som arbetar i centrumledningen är anställda av fastighetsägaren. IKEA Centres är IKEA koncernens globala köpcentrum företag. Tillsammans med IKEA-varuhus och våra hyresgäster skapar vi inspirerande och familjevänligt mötesplatser för många människor. IKEA Centres äger, förvaltar, utvecklar och bygger shoppingcenter tillsammans med IKEA i Europa, Ryssland, Kina och Norden. Du kan läsa mer om oss på vår hemsida retailcentres.se.

 

Centrumledning

Mia Eskilsson
Centrumchef
E-post: mia.eskilsson@ikea.com

 

Lars Karlsson
Teknisk Förvaltare
E-post: lars.karlsson1@ikea.com

 

Ida Widebro
Marknadskoordinator
E-post: ida.widebro@ikea.com

Josefine Nordfjell
Marknadsassistent
E-post: josefine.nordfjell@ikea.com

 

Andreas Nilsson
Drifttekniker
E-post: andreas.nilsson1@ikea.com

 

Alexander Fredriksson
Drifttekniker
E-post: alexander.fredriksson@ikea.com